Värvikaart X-Rite ColorChecker Passport Video

Tootekood: MSCCPPVC


153.60 €
Kogus
 
1
 
Lisa ostukorvi

Spetsiaalselt filmi- tele- ja videotööstusele välja töötatud värvikaart. Inspireeritud klassikalisest ColorChecker 24 värvikaardist. 
Asendamatu abimees professionaalile kellele lähevad korda täpsed värvid. 
Kaart võimaldab määrata valge balanssi ning pakub spetsiaalelt teadlaste poolt väljatõõtatud metamerismi vabasid referentsvärve. 
Kaarti saab kasutada läbi kogu produktsiooni protsessi alates filmivõtetest kuni montaažini välja. 

 

Suur ja spektraalselt neutraalne valgebalansi kaart
Spektraalselt neutraalsed valge- ja hallbalansi pigmendid
Kuus vektorskoobiga ühilduvat referentsvärvi
Nahatoonide referentsid
Nelja heledusastmega hallskaala
Fokuseerimiskaart
Toetatud Davinci Resolve , 3DLUT Creator ja Color Finale poolt
Disinitud mugavalt kaitsvasse palstkorpusesse
Optimaalsete mõõtudega | 12.5 x 9 x .9 cm

Kaardi muudavad unikaalseks hoolikalt välja töötatud värvipigmendid mis oma spektraalkoostiselt on sarnased üldlevinud objektidele nagu nahatoon, floora, taevasinine ja primaarvärvid. 


Spektraalselt neutraalsed valge- ja hallbalansi pigmendid tagavad kõrge täpsusega referentsi koos värvitasakaaluga. 

 

Tänapäeval kasutatakse tihti ühes projektis mitmeid erinevaid salvestusallikaid. Pole üldse haruldane, kui klipi tootmisel kasutatakse materjali iphone-st, Go Pro kaamerast ning D-SLR kaamerast. Kõik need kaamerad annavad isegi samades valgustingimustes erineva värvustasakaaluga tulemused. Siin tulebki appi ColorChecker Passport Video kaart mis aitab erinevate kaamerate materjalid omavahel kolorimeetriliselt ühtlustada. 
ColorChecker kaardi vajalikust tõestab ilmekalt filmitööstuses De Facto standardina kasutatav värvikorigeerimiskeskkonna Davinci Resolve-i sisse integreeritud kaardi tugi. See funktsioon lihtsustab veelgi värvide korrigeerimist.


Pole kahtlust, ColorChecker Passport Video aitab igal operaatoril ja produtsendil hoida kokku aega ja raha võites samal ajal kvaliteedis.

 

 

ColorChecker Classic on juba 40 aastat enim kasutatav värvikaart fotograafias, kinos, televisioonis ja kõikijal kus puututakse kokku värvikriitilise tööga. 
Kaart pole Defacto standardiks saanud niisama. Iga ColorChecker 24 kaardile kantud värvi taga peitub keerukas teaduslik töö.
Kaardile on kantud 24 spetsiifilist värvi milleks on looduses esinevad värvid, valitud kromaatilised värvid, primaarvärvid ning hallskaala.
ColorChecker kaardi muudavad unikaalseks teadlaste poolt hoolikalt välja töötatud värvipigmendid mida Classicus kasutatakse.  
Iga värvi spekrtaalomadused vastavad täpselt selle looduses esineva algupärase objekti toonile. Inimene tajub igal värvisämplil konkreetse looduses esineva vaste keskmestatud värvi. 
Oluline on mainida, et kõikidel värvidel on oma pigment. Ükski värv pole kaardile trükitud läbi subtraktiivsete CMYK värvide. Samas on kõik värvid enamus trükitehnoloogiatega prinditavad.
Kaardi eripära seisnebki tähtsaimate värvide tõetruus esituses. Selleks töötatigi välja 24 unikaalset pigmenti. 
Pigmendid on nö. metamerismi vabad. See tähendab, et nii inimese silm, kui erinevad seadmed tajuvad kaardil olevaid värve erinevates valgusoludes võimalikult sarnaselt.

 

Küsi meilt julgelt lisainfot kaardi kasutamise kohta