Värvikaart X-Rite ColorChecker PROOF

Tootekood: MSCCPR


74.42 €
Kogus
 
1
 
Lisa ostukorvi

Spetsiaalselt printijatele ja trükispetsialistidele arendatud testkaart mis on klassikalise ColorChecker 24 modifikatsioon. 
ColorChecker Proof on 11,4X16,1cm suurune referentskaart millel on iga värvi keskel auk. Värvisämpli keskel oleva avause abil saab sama suure  prinditud kaardi värve võrrelda referentsvärvidega.

 

ColorChecker Classic on juba 40 aastat enim kasutatav värvikaart fotograafias, kinos, televisioonis ja kõikijal kus puututakse kokku värvikriitilise tööga. 
Kaart pole Defacto standardiks saanud niisama. Iga ColorChecker 24 kaardile kantud värvi taga peitub keerukas teaduslik töö.
Kaardile on kantud 24 spetsiifilist värvi milleks on looduses esinevad värvid, valitud kromaatilised värvid, primaarvärvid ning hallskaala.
ColorChecker kaardi muudavad unikaalseks teadlaste poolt hoolikalt välja töötatud värvipigmendid mida Classicus kasutatakse.  
Iga värvi spekrtaalomadused vastavad täpselt selle looduses esineva algupärase objekti toonile. Inimene tajub igal värvisämplil konkreetse looduses esineva vaste keskmestatud värvi. 
Oluline on mainida, et kõikidel värvidel on oma pigment. Ükski värv pole kaardile trükitud läbi subtraktiivsete CMYK värvide. Samas on kõik värvid enamus trükitehnoloogiatega prinditavad.
Kaardi eripära seisnebki tähtsaimate värvide tõetruus esituses. Selleks töötatigi välja 24 unikaalset pigmenti. 
Pigmendid on nö. metamerismi vabad. See tähendab, et nii inimese silm, kui erinevad seadmed tajuvad kaardil olevaid värve erinevates valgusoludes võimalikult sarnaselt.

 

ColorChecker 24 värvid: Tume nahatoon, hele nahatoon, taevasinine, loodusroheline (foliaaž), sinine lill, sinakas-roheline, oraanž, lillakassinine, õrnpunane, lilla. kollakasroheline, oraamžikaskollane, sinine, punane, roheline, kollane, magenta, tsüaan, valge, neli halltooni, must.

 

Küsi meilt julgelt lisainfot kaardi kasutamise kohta.