Professionaalne graafikamonitor BenQ SW240 Pro

Tootekood: BENQ002


432.00 €
Kogus
 
1
 
Lisa ostukorvi

TIPA 2019 auhinnatud IPS paneeliga 24 tollise diagonaaliga professionaalne monitor mis on välja töötatud arvestades fotograafide värvikriitilisi vajadusi. 


Eeskätt sobib SW240 mudel alustavale fotograafile kuna soodne hind sisaldab kõiki värvikriitiliseks tööks vajalikke omadusi. 

Kallimate mudelitega võrreldes erineb see mudel vaid väiksema ekraani diagonaali ning madalama 1920 X 1200 dpi resolutsiooni poolest. Fotograafi töös aga on kuvari kolorimeetriline täpsus diagonaalist ning resolutsioonist olulisem.

 

SW240 kasutab BenQ-i poolt välja töötatud AQCOLOR tehnoloogiat mis ühendab mitmed kriitilised omadused kõrgete kolorimeetriliste näitajate saavutamiseks. 
Monitori värvigamut katab 99% ulatuses Adobe RGB värviruumi ja seda 10 bitise värvisügavusega. 10 bitine värvisügavus eristab SW240 mudelit paljudest teistest "Adobe RGB" monitoridest. Kõrgem värvisügavus tähendab rohkem värve, on oluline sujuvate pooltoonide üleminekute kuvamiseks ning kõrgema kolorimeetrilise täpsuse saavutamiseks.


Iga SW240 eelkalibreeritakse tehases tagamaks võimalikult madalat Delta-e ≤2 näitajat koos täpse tooniülekandega. Tehase eelkalibreeringuga ühtlustatakse kõik SW240 mudelid omavahel võimalikult sarnaseks. 

 

CalMan-i ja Pantone poolt omistatud sertifikaadid kinnitavad monitori eeskujulikku sooritust värvide täpses esitluses.
Maksimaalse täpsusega kalibreerimistulemuste saavutamiseks kasutab Benq SW240 14 bitist värvitabelit (LUT) koos riistvaralise kalibreerimisega. Riistvaraline kalibreering tagab videokaardist puhta, kvaliteetse signaali. Kõik vajalikud korrektsioonid kirjutatakse kalibreerimise käigus kuvari 14 bitisesse värvitabelisse. 
Kõige optimaalsem kalibreering saavutatakse BenQ-i Pallette Master Element tarkvaraga.

 

Must-valgete fotode kuvamiseks saab valida kolme erineva režiimi vahel.

 

Kasutaja mugavuse nimel töötati välja Gamut DUO funktsioon mis võimaldab üheaegselt kuvada fotot kahes erinevas värviruumis. See rakendus on eriti vajalik neile kes töötlevad oma fotosid nii printimiseks kui veebikeskkonda. Foto esitlus jagatakse ekraanil sRGB ja Adobe RGB värviruumide vahel pooleks.
Lisavarustusena saab juurde tellida ekraanivarjuki mis kõrvaldab ekraani pinnalt peegeldused ja ümbritseva valguse liigse mõju. 

 


Tehniline Spetsifikatsioon
LCD paneelitüüp | IPS 
Taustavalgustus | LED 
Kontrast  | 1000 : 1
99% Adobe RGB, 100% sRGB, 95% DCI-P3
LCD paneeli värvisügavus | 10 bit
Resolutsioon | 1920 X 120 dpi
Reaktsiooniaeg (GtG) |  5ms
Sisemine värvitabel riistvaraliseks kalibreerimiseks (LUT) | 14 bit
Värvirežiimid  | Adobe RGB/ sRGB /  Rec 709/ DCI-P3 / B&W /  Darkroom/ DICOM /Calibration 1 /Calibration 2 / Calibration 3 / Custom 1 / Custom 2
Liidesed | Display Port, DVI-DL, HDMI, USB 3.0 hub,